Livolo zigbee, czyli z czym to się je?

Najnowsza linia produktów livolo oznaczona znaczkiem zigbee pozwala na sterowanie produktów za pomocą aplikacji mobilnych przygotowanych na urządzenia z systemem android i IOS. System składa się z dedykowanych włączników pojedynczych i podwójnych występujących również w wariancie schodowym/klatkowym. Szklane włączniki dotykowe livolo wyposażone w tą funkcję zostały przystosowane (tak jak wszystkie inne włączniki dotykowe livolo) do przyłączenia do typowej instalacji mieszkaniowej i jako takie nie wymagają obecności żyły N w puszce instalacyjnej. Elementem koniecznym przy ich integracji z aplikacją jest bramka livolo zigbee. Dodatkowo bramka łączy się z światem za pomocą sieci WiFi, co powoduje konieczność posiadania w lokalu rutera WiFi. Samo integrowanie produktów jest na tyle proste, iż posiadając instrukcję obsługi (link poniżej artykułu) da sobie z tym radę każdy użytkownik, który potrafi przyłączyć smartfon do lokalnej sieci WiFi.

Niewątpliwą przewagą włączników wyposażonych z moduły zigbee na włącznikami sterowanymi pilotem jest fakt, iż o ile nie zawsze pamiętamy gdzie odłożyliśmy pilota do włączników livolo, o tyle zapewne wiemy gdzie aktualnie znajduje się nasz telefon. Badania dowodzą iż 90% posiadaczy smart fonów nie rozstaje się z nimi na odległość większą niż 1,5 m przez ok. 90% czasu swojej normalnej dziennej aktywności.

Jak to kupić?

1.       Wybieramy (np.: w sklepie www.livolo.com.pl ) odpowiednie wkłady włączników Livolo ZigBee i dobieramy do nich odpowiednie dla naszych potrzeb panele szklane.

2.       Wybieramy bramkę zigbee (WW-C700DZ)

3.       Finalizujemy transakcję

Jak to zamontować?

1.       Demontujemy posiadane włączniki

2.       Montujemy włączniki livolo ZigBee tak jak stare włączniki (zachęcamy do zapoznania się z instrukcją montażu dołączoną do każdej przesyłki z sklepu)

3.       Montujemy bramkę Livolo ZigBee

4.       Pobieramy aplikację dla używanego przez nas systemu operacyjnego

5.       Pobieramy instrukcję programowania (link do instrukcji poniżej artykułu)

6.       Programujemy aplikację.