W sklepie internetowym Livolo stworzyliśmy podział na kategorie, co zdecydowanie ułatwi zakup naszego osprzętu elektrycznego. W menu głównym, które nazwane jest „Kategorie produktów” zlokalizowanym w lewej części strony, znajdą Państwo dwie istotne zakładki zatytułowane: „Gotowe zestawy” oraz „Komponenty” – pod nimi kryją się wszystkie elementy naszego osprzętu elektrycznego. Poniżej wyjaśniamy jakie produkty znajdują się w danych zakładkach.

Co znajdziemy w zakładce „Gotowe zestawy”?

Po najechaniu kursorem myszki na tę kategorię rozwiną się inne podkategorie zawężające i ułatwiające filtrowanie szukanego przez nas produktu. Jak sama nazwa wskazuje, w gotowych produktach znajdziemy wszystkie kompletne elementy z naszego asortymentu, które nadają się do bezpośredniego montażu w instalacji elektrycznej, dzięki temu nie potrzebujemy kupować już żadnych dodatkowych rzeczy.

Co znajdziemy w zakładce „Komponenty”?

Z racji bardzo rozbudowanego asortymentu, nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich wariantów, jakie Livolo ma w swojej ofercie, w gotowych zestawach. Właśnie dlatego powstała ta kategoria. Po najechaniu na nią kursorem myszy, menu rozwinie nam kilka mniejszych i bardziej szczegółowych podkategorii. W nich znajdują się wszystkie elementy asortymentu Livolo, rozbite na czynniki pierwsze. Znajdziemy tam oddzielne zakładki szklanych paneli i ramek, wkładów włączników i gniazd. Takie rozbicie ułatwi nam skompletowanie spersonalizowanego włącznika światła, stworzonego pod wymagania instalacji elektrycznej w naszym domu.

Zatem, co zrobić, kiedy w sklepie nie możesz znaleźć kompletnego produktu w danej konfiguracji?

W pierwszej kolejności musimy skorzystać z kategorii „Komponenty” w menu głównym.

Dla przykładu przyjmijmy, że interesuje nas włącznik na 3 puszki i chcemy, aby znajdował się w nim: pojedynczy włącznik zwykły, podwójny włącznik schodowy oraz gniazdko elektryczne.

Zawsze sugerujemy, aby kompletacje spersonalizowanego włącznika zacząć od szklanego panelu, pod który zaczniemy dobierać mechanizmy włączników. Najeżdżamy zatem kursorem na „Komponenty”, następnie najeżdżamy na „Panele i ramki” i wybieramy interesującą nas ilość puszek, w tym przypadku „3 puszki”.

Teraz do panelu musimy dobrać wkłady: włącznika pojedynczego, włącznika podwójnego schodowego oraz gniazdka. I tutaj również w pierwszej kolejności najeżdżamy na pozycję „Komponenty” w menu głównym, następnie „Wkłady włączników”. Zwykły włącznik pojedynczy znajdziemy w zakładce „Wkłady podstawowe”, natomiast włącznik schodowy znajdziemy w zakładce „Wkłady schodowe”. Moduł gniazdka elektrycznego znajdziemy, kierując się tak jak w powyższych przypadkach przez „Komponenty” następnie „Wkłady gniazd 230V”.

Szklany panel 7012G

Wkład włącznika WW-C701

Wkład włącznika WW-C702R

Wkład gniazda elektrycznego 230 V

Powyższe elementy tworzą włącznik dotykowy potrójny 7012G.

Gniazda niskonapięciowe

Co w przypadku, gniazd niskonapięciowych, takich jak antenowy, telefoniczny, USB czy HDMI ?

Każdy moduł niskonapięciowy, zajmuje połowę miejsca w ramce pojedynczej, czyli, należy wstawić do jednej ramki dwa takie wkłady gniazd niskonapięciowych(dowolne) lub jeden + zaślepka, która również jest w naszej ofercie. 

Zasada kompletowania takich ramek jest taka sama jak wcześniej opisana konfiguracja włączników. Najpierw wybieramy ramkę z otworami, a następne dobieramy do niej wkłady gniazd niskonapięciowych. Poniżej przykłady :

Przykład dwóch gniazdek niskonapięciowych w jednej ramce 

Przykład jednego gniazdka niskonapięciowego z zaślepką w jednej ramce

Przykład zamontowanego gniazdka z zaślepką w szklanej ramce

Ładowanie...