Jakie puszki wybrać do włączników i gniazdek Livolo?

Jeśli chodzi o wybór puszek, to jest on wbrew pozorom dość spory, ponieważ wiele zależy od rodzaju puszki.

Dla nas jako potencjalnych inwestorów/instalatorów istotne są dwa rodzaje puszek: puszki podtynkowe i puszki do pustych ścian (karton gipsu). Oba te rodzaje będą pasować do naszych włączników.

Puszka podtynkowa 

Puszka do pustych ścian K/G

Oprócz tego istotna będzie dla nas głębokość puszki, która minimalnie powinna mieć 4 cm wzwyż. Pozwoli to na  swobodne podłączenie naszych wyłączników dotykowych i gniazdek Livolo.

Istotne jest, aby puszki miały otwory na wkręty, ponieważ produkty Livolo nie posiadają łapek rozporowych starego rodzaju.  

Jeśli chodzi o włączniki i gniazdka, które są rozbudowane od dwóch do pięciu puszek, istnieją dwie możliwości ich montażu. Mogą być to puszki łączeniowe lub mogą być to puszki zespolone. Prawdę powiedziawszy, wszystko wynika z wygody montującego, zatem dobór puszki nie ma większego znaczenia w przełożeniu na instalację produktów Livolo.

Puszka łączeniowa

Puszka zespolona

Jak widać, montaż wyłączników dotykowych Livolo oraz gniazdek jest przystosowany do standardowych instalacji, a także standardowych puszek. W naszym sklepie znajdziecie puszki rekomendowane przez naszych techników, mają one dobraną idealną komfortową głębokość pod instalację naszego osprzętu elektrycznego. Produkty te znajdziecie poniżej.

Ładowanie...